TÜRKİYE'NİN BALIK TEDARİKÇİSİ

Mavi Suların Eşsiz Zenginliği Sofranızda

Sürekli Büyüyen Güçlü Firma

1991 yılından bu yana balıkçılık sektöründe birçok alanda hizmet veren Mehmet Şahin ÇAKAN, 2005 yılında kendisine ait nakliye firmasını kurdu. Böylelikle teknelerin tedarik ettiği balıkları kendi filosu üzerinden taşımaya başaldı. 2007 yılında Mehmet Şahin Çakan Balıkçılık Ltd. Şti.’ni kurarak 1 balıkçı gemisiyle başlamış olduğu faaliyetine 52 teknelik balıkçı filosuyla devam etmektedir.

Sektördeki başarılarına 2010 yılında İzmir Balıkçı İş Adamları Dernek Başkanlığına seçilerek devam etti. 2012 yılında Soğuk Hava Balık İşleme Tesisini kurdu. 2013 yılında İzmir Ticaret Odası Meclis üyeliğine seçildi. Dünya'nın birçok ülkesine ürünlerini ulaştırmayı hedefleyen Mehmet Şahin Bey, 2016 yılında Balık İşleme Tesisinden; ilk olarak Yunanistan ile başlayan ihracat hayatına sonrasında; İtalya, Çin Halk Cumhuriyeti ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni de ekleyerek müşteri portföyünü her geçen gün arttırdı.

Türkiye'de Balıkçılığa İmzamızı Atıyoruz.

2018 yılında İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu’na seçildi. Balıkçılık sektöründe yaygınlaşmayı ve ürün çeşitlerini genişleterek, doğal ve kaliteli deniz ürünleriyle hizmet vermeyi hedef edinen Mehmet Şahin ÇAKAN, Şahin Grup olarak balıkçılık sektöründe deniz ürünlerinin avcılık, lojistik, toptancılık, soğuk hava depoculuğu, işleme, dağıtım ve pazarlama alanlarında entegre olarak hizmet vermeye devam etmektedir.

  • 5 Grup Şirketi ( Şahin Balıkçılık, Şahin Su Ürünleri, Şahin Nakliyat, Şahin Soğuk Hava Deposu, Fish Mate)
  • 52 Adet Türkiye'nin Tüm Denizlerinde Faaliyet Gösteren Balıkçı Teknelerimiz.
  • 6500 m3 AB Standartlarında Soğuk Hava Depoları.
  • 5500m2 Dünya Standartlarında Üretim Tesisleri.
Hamsinin Türkiye Tedarikçisi

Türkiye'nin başta Hamsi ve Sardalya olmak üzere, açık denizlerindeki tüm deniz ürünlerinin avcılığı, hamsi ve sardalya olmak üzere toptan balık satışı, depolama, üretim tesislerinde paketlemesi ve satışı konusunda Türkiye'nin En Büyük firmalarından birisi; özellikle Hamsi'nin Türkiye Balıkçı Tedarikçisidir.

Telefon

+90 533 705 75 65

Email

info@sahinbalikcilik.com.tr

Adres

Zafer Mah.2360 Sokak no: 49 Buca - İzmir - TURKEY